Alüminyum Silikon Cam Cephe Sistemleri

Safran Alüminyum

ALÜMİNYUM SİLİKON CAM CEPHE SİSTEMLERİ

Tamamen cam görünümü istendiğinde silikon cephe sistemleri tercih edilir. Bu sistemde cam kasetler     arasında ince (16mm) fuga boşlukları bulunur ve dışarıdan alüminyum görülmez.

Alüminyum düşey ve yatay taşıyıcı profillerle alt konstrüksiyon oluşturulur.Camların oturtulmasında önce kaset profilleri sistem detaylarına göre kasa haline getirilir ardındından ısıcamlar fabrika ortamında özel testlere tabi tutularak mesafe belirleyici bant (Norton bant) ve bonding silikonu ile yapıştırılır. Bu işleme Bonding denir ve kaset tamamlanmış olur. Kasetler taşıyıcı konstrüksiyon üzerine şantiye ortamında kaset bağlantı takozları ile sabitlenir.

Strüktürel silikon cephenin spandrel bölgeleri alüminyum kompozit levhadan yada kompakt laminantdan panel yapılabileceği gibi film kaplı ısıcam paneller veya film kaplı tek camdan oluşan arkası ısı yalıtımlı paneller de yapılabilir.

Dışa açılan gizli kanatlar dışarıdan asla fark edilmez. Kasetler arasında yalıtım için epdm fitiller kullanıldığından silikon uygulanmasına gerek yoktur.

               Edessa Mimarlık- sonrası

Alemdar Kimya İla Yapı-1 Örnek Resim
Maltepe Plaza Kampanya Eloktronik - öncesi Kampanya Elektronik - sonrası
AYDINLAR İNŞ. EDESSA KOZYAPI


Etiketler : Alüminyum Silikon Cam Cephe Sistemleri